Chociaż ma tylko dwie łapki, jest równie zwinna jak zdrowe koty. Zobaczcie, jak radzi sobie na co dzień!

Roux to urocza kotka, przygarnięta jakiś czas temu przez Jackie Deak Akey z Luizjany. Z pozoru niewiele różni się od zwykłych kotów – jest zwinna, uwielbia pieszczoty i dobrą zabawę, a jednak stała się sensacją internetu. Dlaczego? Los był dla niej okrutny i Roux urodziła się bez dwóch przednich łapek. A jednak, mimo wrodzonej deformacji, ta urocza kotka uwielbia bawić się tak, jak każdy inny przedstawiciel tego gatunku! 

Ostatnio skończyła dwa lata i ma się doskonale pod okiem kochającej właścicielki, która dała jej bezpieczny dom i pozwoliła się zdrowo rozwijać.

roux

Właścicielka Roux pracuje w klinice weterynaryjnej w Nowym Orleanie. Przygarnęła Roux ze schroniska dla zwierząt, gdzie kotka trafiła, gdyż deformacja ciała nie pozwalała jej właściwie korzystać z kuwety, co irytowało jej dotychczasowych właścicieli.

roux1


Na szczęście Jackie od razu zapałała miłością do dwunożnej dzielnej kotki i nie minęło dużo czasu, gdy podjęła decyzję o jej adopcji. I do dzisiaj uważa, że lepiej postąpić nie mogła, gdyż Roux stała się jej najwierniejszą i naprawdę wdzięczną przyjaciółką.

roux3


Zamiast normalnie się poruszać, Roux skacze, przez co nazywana jest przez postronnych pieszczotliwie „bunny-cat”, czyli kotem królikiem. I rzeczywiście, w towarzystwie królików czuje się bardzo dobrze :).

roux2


Poza wrodzoną deformacją kotka jest okazem zdrowia. Pozytywnie nastawiona do otoczenia sprawia bliskim mnóstwo radości. Musiała znaleźć własną drogę do rozwiązywania wielu typowo kocich problemów i funkcjonowania w domu Jackie, ale poradziła sobie z tym doskonale! Jej łapki wymagają jednak regularnych kontroli, gdyż każdego dnia wykonują ogromną pracę, dużo większą niż w przypadku zdrowego kota. Na razie jednak wszystko jest w najlepszym porządku i Roux może spać spokojnie. Sen zresztą jest jednym z jej ulubionych zajęć, jak w przypadku każdego dobrze wychowanego kota :).

roux4


Jesteście ciekawi, jak Roux funkcjonuje na co dzień? Zobaczcie poniższe video, a na pewno zakochacie się w uroczej kotce równie mocno, jak ja :).

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Bored Panda

Reply