Alice Graber tak bardzo kochała swoją pracę, że odeszła na emeryturę dopiero w wieku 93 lat, po 72 latach niestrudzonej służby ludziom


Pożegnalne przyjęcie zorganizowali pracownicy i podopieczni Salem Mennonite Home for The Aged we Freeman, gdzie Alice spędziła ostanie 7 lat swojej pracy zawodowej. Był tort, szampan, kwiaty, a seniorka otrzymała na pamiątkę statuetkę, świadczącą o jej niezwykłym harcie ducha, pozwalającym jej z taką pasją wykonywać swoją pracę przez dziesięciolecia.

Pamiątkowa statuetka stanie na honorowym miejscu w domu Alice

nurse-with-72-years-of-service-4


W środowisku pielęgniarskim Alice jest inspiracją i wzorem, a także stanowi swoistego rodzaju skarbnice wiedzy o zawodzie pielęgniarki, ponieważ od 72 lat praktykowała go, dostosowując się do coraz to nowszych metod i wytycznych. Cały czas starała się być na bieżąco, więc dziś wie wszystko o opiece nad chorymi.

Zawód pielęgniarki bardzo się zmienił przez ostatnie dziesięciolecia

nurse-with-72-years-of-service-5


Ta wyjątkowa pielęgniarka oprócz udanego i satysfakcjonującego życia zawodowego, miała też szczęśliwe życie rodzinne. W 1944 roku wyszła za mąż i bez problemu urodziła dzieci. Dziś jest dumną matką, babcią (siedmioro wnucząt) oraz prababcią (pięcioro prawnucząt). Niestety już od dłuższego czasu jest wdową.

Dzieci Alice są bardzo dumne z mamy

nurse-with-72-years-of-service-1


Zawód pielęgniarki jest wyjątkowy: z jednej strony wymaga od człowieka skrupulatności, odwagi i dyscypliny, a drugiej jest przeznaczany dla osób empatycznych, troskliwych, które łatwo nawiązują kontakty z innymi. Pielęgniarki są nazywane sercem szpitali, ponieważ są najbliżej pacjentów, a ich pomoc bywa nieoceniona, więc warto je docenić.

Pielęgniarstwo to bardzo potrzebny zawód, do którego trzeba mieć powołanie

nurse-with-72-years-of-service-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply