Dlaczego nie powinniśmy zostawiać dzieci ze zwierzętami? Oto 14 naprawdę śmiesznych powodów!

Wszyscy zgodnie twierdzą, że dzieci powinny mieć zwierzęta. Pozytywnych stron kontaktu malucha ze żywym stworzeniem jest mnóstwo.

Pociecha zyskuje fantastycznego przyjaciela na długie lata i uczy się odpowiedzialności oraz troski o innych. Jak dobrze wiadomo zwierzęta domowe, a w szczególności psy i koty wymagają troski i zainteresowania. Trzeba je nakarmić, wyprowadzić na spacer, zawieźć do weterynarza czy choć chwilę się z nimi pobawić. Dziecko z czasem uczy się tego i nabiera cennego doświadczenia na przyszłość. Staje się bardziej odpowiedzialne, troskliwe i wie co to długotrwałe zobowiązanie.

Rodzice powinni najpierw pokazać maluchom jak poprawnie zająć się pupilami i dostosować obowiązki do ich wieku. Trudno wymagać, aby pięciolatek sam wyszedł z psem na spacer, ale za to może w inny sposób zaopiekować się czworonogiem — nakarmić go czy wyczesać mu sierść. Istotne, aby pokazać pociechom, że zwierzę to długoterminowy obowiązek, a nie chwilowy kaprys. Nie można chwilę się z nim pobawić, a później odstawić go w kąt i przestać się nim interesować.

Najfajniejsze i najsłodsze są małe osobniki. Gdy zaczynają dorastać rodzice obawiają się, że znudzą się dzieciom. W końcu nie będą już tak słodkie, jak kiedyś i trzeba będzie poświecić im więcej uwagi. Dojdą nowe obowiązki, których maluchy nie będą chcieć wykonywać. To smutne, ale często dzieje się tak, że pupile trafiają do schronisk lub zostają porzucane na ulicach. Traktuje się je jak niepotrzebne rzeczy, a przecież kiedyś byli niezastąpionymi kompanami i towarzyszami zabaw.

Przejdź na kolejne strony, aby zobaczyć serię zabawnych zdjęć z udziałem dzieci i zwierząt.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thenewsbyte.com

Reply