Mnóstwo rodziców spacerujących z dziećmi podczas upałów popełnia ten błąd! Chcą dobrze, a tylko szkodzą swoim pociechom!

Nakrycie wózka materiałem faktycznie ogranicza dopływ promieni UV do skóry brzdąca, ale jednocześnie dramatycznie podnosi temperaturę wewnątrz niego. Narzucona pielucha odcina dopływ świeżego powietrza i w wózku tworzy się termos, w którym dziecko z trudem oddycha, ale często jest zbyt małe, by dać sygnał, że coś jest nie tak.

Szkodliwości nakrywania wózka materiałem dowiedli szwajcarscy naukowcy. Ich eksperyment wykazał, że w pustym wózku bez nakrycia znajdującym się w słońcu między godziną 11.30 a 13.00, było 22 stopnie Celsjusza, zaś w nakrytym aż 34 stopnie! Ta różnica dla dziecka może być zabójcza.

Niektórzy pediatrzy uważają, że przegrzewanie dziecka zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu nagłego zgonu niemowląt, tzw. śmierci łóżeczkowej. Dlatego rodzice szkrabów w wieku do 2 lat, szczególnie powinni unikać wychodzenia podczas upałów, a jeśli jest to konieczne, muszą zapewnić dziecku cień parasolką, a nie materiałem narzuconym na wózek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : womanhappiness.ru

Reply