Dziecięca radość zamknięta w jednej fotografii. Z pozoru zwykłe zdjęcie, ale gdy się przyjrzymy, zobaczymy ważny szczegół…

Dzieci potrafią cieszyć się z najmniejszych rzeczy. 

Straszna szkoda, że dorastając, zatracamy tę radość. Przestajemy dostrzegać, jaki wspaniały jest świat, który nas otacza. Zbytnio skupiamy się na naszych błędach i porażkach. Dusimy w sobie żal do ludzi, na których się zawiedliśmy. Życiowe doświadczenia, zamiast wzmacniać i ubogacać, tylko nas dołują, ciągną w dół. 

Nie doceniamy tego, co mamy, a im więcej mamy rzeczy, tym mniej są dla nas wartościowe. Jednocześnie cały czas zazdrościmy tym, którzy mają więcej od nas, a wrodzona złośliwość karze nam sądzić, że wszyscy bogaci ludzie dorobili się swych majątków na ludzkiej krzywdzie i dzięki oszustwom. Nieważne, czy mamy rację, czy nie, bo w tym wszystkim nie widzimy, że nasza złośliwość nas wyniszcza, a przez ciągłe porównywanie się do innych zatracamy samych siebie. 

Tymczasem na ziemi nie brak ludzi, którym przyszło żyć w dużo gorszych warunkach niż nam, a mimo to potrafią się cieszyć tym, co mają. Wśród nich nie brak dzieci, których radość jest czysta i autentyczna. Nie rozumieją jeszcze, że mogłyby mieć więcej, a ich rówieśnicy opływają w bogactwa, podczas gdy one cierpią biedę. Żyją w błogiej nieświadomości, która może być dla nich zbawienna. 

Przykładem takich dzieci jest bez wątpienia piątka malców ze zdjęcia. Fotografia udostępniona przez indyjskiego fotografa mody i przewodniczącego tamtejszej Gildii Fotografów, Atula Kasbekara wzbudziło wiele emocji w mediach społecznościowych. Wzruszający obrazek przedstawiający dzieci robiące sobie selfie klapkiem, chwyta za serce i daje do myślenia. Pokazuje dzieci biedne, które nie mają smartfonów i aparatów, ale mimo to potrafią się bawić i starają dorównać tym bogatszym.

Kasbekar zdjęcia nie zrobił. Natrafił na nie gdzieś w internecie, gdy robiło „rundkę” po mediach społecznościowych. Obraz poruszył go jednak na tyle, że postanowił go udostępnić.

– Dzielę się tym obrazem, ponieważ przedstawia niewinność. Radość tych cudownych dzieci do głębi mnie poruszyła. Wywołała szczególny rodzaj uśmiechu – stwierdził fotograf.

Jak dodał, z jednej strony cieszy się, że dzieci są mimo wszystko szczęśliwe, z drugiej chciałby im jakoś pomóc. Kasbekar zaangażował się w poszukiwania fotografa, który uchwycił ten niezwykły obrazek. Na jego portalach społecznościowych trwają poszukiwania jego i całej piątki dzieciaków. Życzymy im powodzenia.

Źródło: indianexpress.com, twitter.com, theindianwire.com

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply