Przewozisz dziecko w foteliku ubrane w kurtkę? Oto przerażający powód, dla którego nie powinieneś nigdy tego robić!

Przepisy mówiące o przewożeniu dziecka w foteliku samochodowym nie są „widzimisię” ustawodawcy, ale zostały ustanowione, aby przewozić maluchy bezpiecznie, a w razie wypadku – zminimalizować obrażenia. Wybierając fotelik, warto dobrać go do posiadanego samochodu, a montując – posiłkować się pomocą fachowca lub przynajmniej instrukcją obsługi, aby mieć pewność, że nie pominęliśmy żadnego istotnego faktu i nasze dziecko będzie w czasie jazdy bezpieczne. 

Również sposób zapięcia pasów ma ogromne znaczenie – powinny ciasno przylegać do klatki piersiowej dziecka. Nie wszyscy rodzice zdają sobie jednak sprawę z tego, że wożenie w foteliku dziecka ubranego w grubą, puchową kurtkę może stanowić zagrożenie dla jego życia. W kurtce ciężko bowiem osiągnąć odpowiednie przyleganie pasów do klatki piersiowej, łatwiej natomiast o luz.

fotelik1


A każdy luz pomiędzy ciałem a pasami to śmiertelne zagrożenie! Przez zbyt luźno napięte pasy malec może wyśliznąć się z fotelika. Istnieje także dużo większe prawdopodobieństwo, że w czasie wypadku, ale także gwałtownego hamowania, mocniejsze będzie szarpnięcie maluchem do przodu.

ghk.h-cdn.co

Przewozisz dziecko w foteliku ubrane w kurtkę? Oto przerażający powód, dla którego nie powinieneś nigdy tego robić!


Szczegółowe wyjaśnienie omawianego zagrożenia znajdziecie, oglądając poniższe video. A na kolejnej stronie możecie obejrzeć testy zderzeniowe z manekinami w kurtce oraz bez kurtki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply