Ten filmik powalił internautów na kolana! Zobacz, jak wygląda dziecko gotowe na przyjmowanie pokarmów stałych

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy wprowadzić pokarmy stałe do diety dziecka.

Niektórzy robią to za wcześnie i podają maluchowi owoce czy warzywa zaraz po ukończeniu 4 miesiąca. Według najnowszych zaleceń żywieniowych jest to błędem, ponieważ bobas jest jeszcze niegotowy na przyjmowanie pożywienia, które nadwyręża jego niedojrzałe organy.

Specjaliści wymieniają szereg konsekwencji szybkiego i nieprawidłowego rozszerzania diety. Są to m.in. przeróżne alergie pokarmowe oraz uszkodzenia i podrażnienia układu pokarmowego. Zaleca się, aby do szóstego miesiąca podawać maluchowi wyłącznie mleko. Niektórym bobasom samo mleczko jednak nie wystarcza. Już na pierwszy rzut oka widać, że mają ochotę spróbować produktów, które spożywają również dorośli. Zaczynają otwierać usta na widok jedzenia i z zainteresowaniem patrzą, jak stałe pokarmy spożywają domownicy.

Od kilku dni po sieci krąży ten niesamowity filmik. Zamieściła go na swoim profilu na Facebooku Raina Kessel, matka malutkiej Rainy. Kobieta podpisała go następującymi słowami:

Lekarz powiedział, że mogłabym pomyśleć o wprowadzeniu dziecku pokarmów stałych, gdyby zaczęło wykazywać nimi zainteresowanie. Myślicie, że to się kwalifikuje?

Kobieta przyznała, że jej 18-tygodniowa córeczka nigdy nie próbowała pokarmów stałych, jednak chyba nadszedł moment, aby je wprowadzić. Na filmie widać, jak dziewczynka desperacko próbuje ugryźć burito, którym zajada się jej mamusia. Filmik niesamowicie rozbawił internautów i zyskał ogromną popularność w sieci. Już pojawiają się jego przeróbki w jeszcze śmieszniejszych wersjach.

Zobaczcie, jak wygląda dziecko gotowe na przyjmowanie pokarmów stałych ! :)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply