3-letnie dziecko wegan ważyło 5 kilogramów! Gdy trafiło do szpitala, lekarze byli przerażeni jego stanem zdrowia

Dużo mówi się o odpowiednim odżywianiu się dzieci i ograniczanie im produktów słodkich i niezdrowych.

Polskie dzieci często chorują i tyją najszybciej w Europie. Nie chcemy dopuścić o tego, aby już w tak młodym wieku miały przeróżne problemy zdrowotne, dlatego decydujemy się na wprowadzanie do ich jadłospisów zdrowych dań. Zdarza się, że niektórzy rodzice przesądzają i podają swoim dzieciom żywność zdrową, lecz ubogą w niezbędne składniki odżywcze potrzebne do ich rozwoju.

W ubiegłym roku wegańskie małżeństwo zostało oskarżone o zepsucie zdrowia swojej 3-letniej córeczki. Podawali dziewczynce wyłącznie wegańskie potrawy, które wykluczały mięso, nabiał, ryby, jajka i miód. Dziecku brakowało niezbędnych witamin i minerałów. 3-latce nie wyrosły zęby i bardzo wolno przybierała na wadze. Kiedy w marcu 2018 roku dziewczynka nie ważyła nawet 5 kilogramów, trafiła do szpitala.

Wówczas sprawą zainteresowała się policja. Dziecko bardzo różniło się od swoich rówieśników, którzy odżywiali się „niezdrowo”. Miało blade wargi, zimne stopy i dłonie. Było również dużo chudsze od nich. Badania wykazały, że dziewczynka ma bardzo niski poziom cukru i wapnia. Ponadto ma problem z napięciem mięśniowym. 3-latka nie potrafiła usiąść sama na krześle. Nie umiała się porozumiewać z ludźmi. Gdy jej dieta została zrównoważona, zaczęła odzyskiwać siły i nadrabiać braki rozwojowe. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply