Matka nie chciała nakarmić go piersią, bo wyglądał jak kosmita! Nakazała położnej, aby natychmiast zabrała go z jej oczu

W Indiach, jednym z najbardziej przeludnionych państw świata nie wszystkie kobiety będące w ciąży mogą liczyć na opiekę ginekologa.

W ubogich wioskach i dzielnicach miast nie ma nawet o tym mowy. Mentalność tamtejszej ludności jest nieco inna niż Europejczyków. Kobiety wstydzą się odwiedzać specjalistów, a niekiedy ich mężowie kategorycznie zabraniają im tego. Szkoda, bo badania prenatalne są bardzo potrzebne i wykrywają wiele nieprawidłowości w rozwoju dziecka.

Wcześniejsza wiedza może uratować zdrowie i życie malucha, jednak dostęp do lekarzy mają tylko nieliczni. Gdy w Indiach urodzi się dziecko z jakąś deformacją, są dwie opcje do wyboru — albo się go pozbyć, albo uznać za wcielenie jakiegoś bóstwa, które czcić będą ludzie.

35-letnia Khalida Begum urodziła niedawno dziecko, na widok którego chciało się jej płakać. Noworodek miał zdeformowaną głowę i wytrzeszczone oczy. Przypominał kobiecie kosmitę! Po urodzeniu mieszkanka Indii natychmiast nakazała położnej, aby zabrała go z jej oczu. Nie chciała go nawet nakarmić.

Jak potoczyły się jego dalsze losy? O tym na kolejnej stronie! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply