Z pewnością nie masz pojęcia, że te cechy i nawyki dostałeś w genach! Przekonaj się, co dziedziczysz po swoich przodkach

Wiemy, gdzieś od czasów szkoły, że kolor włosów, oczu czy wzrost mamy zapisany w genach.

To właśnie dziedziczenie cech sprawia, że wyglądamy jak wyglądamy. Można się cieszyć, gdy na loterii genowej wygra się szybki metabolizm, bujną czuprynę i długie nogi. Można też narzekać, że tu i tam przydałoby się mieć coś innego. Z genami nie wygramy, chyba że za pomocą skalpela. Należy jednak pamiętać, że dzieci też odziedziczą geny, nie zmiany, jakich dokonała chirurgia.

dna-1811955__180


Okazuje się, że nie dziedziczymy tylko cech fizycznych, ale wiele z nawyków, przyzwyczajeń i innych cech, których dotąd nie łączyliśmy z przodkami, a mamy je właśnie po nich! Nie wierzysz? To sam się przekonaj!

Picie kawy
Pijesz dużo kawy, kochasz jej smak? Okazuje się, że miłość do kawy jest zapisana w genach. Można należeć do grupy zwolenników lub przeciwników, a to dlatego, że w genach mamy zapisaną szybkość rozkładania się kofeiny w organizmie. Jeśli jest szybka, potrzebujemy jej częściej. Jeśli wolna, po kawę będziemy sięgać rzadko.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply