6 powodów, dla których warto prowadzić dziennik

Prowadzenie pamiętników czy dzienników ma bardzo starą tradycję. Wiele osób w historii prowadziło zapiski o swoich dniach. Co im się przydarzyło, co było dla nich istotne w danym dniu. Ludzie prowadzą blogi i pamiętniki, bo uważają, że mają coś ważnego do opowiedzenia. 

Co ciekawe perspektywa czasu nie raz sprawia, że rzeczy, które wydawały się najważniejsze zostały zapomniane. Zmieniają się doświadczenia i sposób patrzenia na świat. Poniżej znajdziecie listę powodów, dlaczego warto prowadzić dziennik. Jeśli jeszcze nie chwyciłeś za długopis, może to cię przekona.


1. Dokument codzienności

Za kilka lat nie będziesz pamiętać dokładnie, jak mijał ci czas. Dziennik to cenne źródło pamięci o tym, jak było, jak żyło się w określonych czasach. Ma to nie tylko wartość sentymentalną, ale też historyczną.

1


2. Szczere wyznania

Często prawdzie uczucia trzeba ukrywać głęboko w sobie. Prowadzi to do żalu i frustracji. Dzięki pamiętnikom możesz dojść do odpowiedzi na pytania, dlaczego postępujesz tak, a nie inaczej. Możesz wspomnieć to, co miłe, a także to, co sprawiało ci ból i pogodzić się z tym.

2


3. Terapeutyczna moc

Złe doświadczania mogą niszczyć codzienne życie. Opisanie tych wydarzeń, snucie opowieści pomaga w zamknięciu pewnych rozdziałów w życiu. Mówienie na głos o problemach i pisanie o nich pomaga rozładować frustracje.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply