Praca dziennikarza bywa nieprzewidywalna, o czym przekonał się pewien reporter wizytujący w ZOO, który wpadł w oko stadku uroczych lemurów 

Jeśli ktoś jest ciekawy świata, lubi wyzwania i niespodzianki, to zdecydowanie powinien zostać dziennikarzem.

Praca w mediach jest bardzo dynamiczna i zmienna. Codziennie trzeba znaleźć ciekawy temat, który można pokazać lub opisać widzom. Dobry dziennikarz musi też umieć zachować zimną krew, bo wpadki przed kamerą zdarzają się co i rusz.

 

Najwięcej wyzwań w dziennikarskiej pracy mają reporterzy telewizyjni, nagrywający swoje newsy w terenie, gdzie wszystko może się stać. Ostatnio w zabawny sposób przekonał się o tym korespondent BBC, który odwiedził ZOO Banham w Norfolk w stanie Wirginia.

Mężczyzna miał za zadanie opowiedzieć o mieszkańcach ZOO, ale jego relację zakłóciło stadko lemurów, które były zafascynowane obecnością dziennikarza, a także liczyły na sporą ilość łakoci z jego strony. W efekcie co chwile wskakiwały na biednego reportera, który wobec ich słodkich figli był bezradny.

 

Lemury należą do ssaków naczelnych i zamieszkują Madagaskar oraz Komory. Osiągają niewielkie rozmiary, a ich cechą charakterystyczną są długi ogon, duże oczy i puszyste futerko. Zwierzęta te są niezwykle słodkie, a zainteresowanie nimi znacznie wzrosło po emisji bajki „Madagaskar”, gdzie pojawił się lemur Król Julian.

Z pewnością dla tego dziennikarza BBC był to niezapomniany dzień w pracy, który będzie wspominał przez lata, bo nie każdy może pochwalić się wspomnieniem, że choć przez chwilę mógł się pobawić z lemurami, zwłaszcza w czasie pracy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : positivno.me, youtube.com

Reply