Postać przerażającej dziewczynki z horroru „The Ring” przeszła do historii kina. Sprawdźcie, jak dziś wygląda grająca ją aktorka

Filmowe postacie są ważną częścią kultury masowej.

W historii kinematografii są takie filmy, o których słyszał niemal każdy. Do takich produkcji m.in. zaliczyć można horror  pt. „The Ring”, który do kin trafił 2002 roku (miał dwie wersje: amerykańską i japońską). Kluczową postacią w tym obrazie jest przerażająca dziewczynka Samara Morgan.

Akcja filmu opiera się na rozwikłaniu zagadki przerażającej kasety. Na nagraniu widać mroczne obrazy wywołujące ciarki na plecach, a każdy kto ją obejrzy, dostaje telefon z przepowiednią, że za 7 dni umrze. Zagadkę nagrania próbuje rozwikłać reporterka Rachel Keller.

Film nie ma zbyt wielu efektów specjalnych czy spektakularnych scen akcji, dlatego postać upiornej dziewczynki zdaje się być jeszcze bardziej przerażająca, a scena kiedy wychodzi z telewizora przeszła do historii kina i została sparafrazowana w wielu innych produkcjach.

Brudna koszula, bose stopy, długie mokre i czarne włosy zasłaniające twarz, pokraczne i nienaturalne ruchy – to elementy, które uczyniły z samary tak charakterystyczną i przerażającą postać. Ale kogo zobaczymy, gdy pozbędziemy się filmowych sztuczek?

Samarę w „The Ring” zagrała wówczas 11-letnia Daveigh Chase. Dziś kobieta ma 26 lat i nikt nie może uwierzyć, że to właśnie ona grała najbardziej przerażającą dziewczynkę w historii kina.

Jesteście ciekawi jak dziś wygląda Daveigh? Jej aktualne zdjęcia znajdźcie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : taringa.net, wikipedia.org

Reply