Dziewczynka zobaczyła za oknem bezdomnego i nie pozostawiła go bez pomocy

Dzieci są dużo bardziej wrażliwe niż dorośli. My tłumaczymy sobie zawsze, że po prostu świat taki jest. Jedni mają wszystko, inni nic. Jednak dzieciom trudniej to zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, dlaczego ludzie zostają bez pomocy, czyja to wina. Dorosłym pozostaje być cierpliwymi i strać się wszystko tłumaczyć, tak by nie zabić w nich dziecięcej wrażliwości, ale też przygotować je do życia.

Jak pokazuje nagranie poniżej jest jeszcze dla nas nadzieja. Dzieci potrafią być dobre i hojne, jeśli im na to pozwolimy.

bz


Mała dziewczynka jadła obiad w restauracji z tatą. Jednak przez okno zobaczyła bezdomnego, siedzącego na deszczu. Nikt nie wie, kiedy ostatnio jadł ciepły posiłek. Dziewczynka prosi ojca o pozwolenie, by mogła mu oddać swój posiłek. Tak wiele i tak niewiele. Daje zaskoczonemu mężczyźnie obiad, ojciec jest bardzo z niej dumny.

Dziewczynka wraca do ojca, a jej mina mówi wszystko. Pomieszanie dumy i zawstydzenia, że tak postąpiła, pokazuje, że nie był to pokaz dla Internetu, ale gest, który zrobiła z potrzeby serca.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply