10 niesamowitych miejsc, gdzie ludzie i zwierzęta żyją blisko siebie

Jesteśmy przyzwyczajeni, że na ulicach towarzyszą nam mali żebracy, czyli gołębie i inne miejskie ptaki. W innych krajach ludziom towarzyszą inne zwierzęta, które żyjąc obok ludzi, lubią coś na tym zyskać. W niektórych krajach powstają specjalne miejsca przeznaczone dla zwierząt. Żyją tam głównie dzięki odwiedzającym ich ludziom. 

Zobacz, gdzie żyją te nietypowe gołębie, które tylko czyhają na to,  by zdobyć jakiś smakołyk.1. Wyspa królików, Japonia

Główną atrakcją wyspy są wszędobylskie króliki. Ludzie mogą je odwiedzać i przynosić im smakołyki, które z chęcią zjadają.

© Fumi-e Matsunaka Friedl

1


2. Stada owiec, Nowa Zelandia

W Nowej Zelandii ludzie nie mają szans nie spotkać owiec na swojej drodze. Na 4,4 miliona ludzi przypada 34 miliony owiec. Są wszędzie jak gołębie.

© Joe Gough / shutterstock

2


3. Gospodarstwo Iguana, Honduras

Roatan jest popularnym portem i wielką atrakcją turystyczną Hondurasu. Głównie dlatego, że w parku żyją setki legwanów, które spacerują po okolicy i nie przegapią okazji, by wyżebrać coś od turystów.

© whittenfamily

3


4. Wioska lisów, Japonia

Goście mogą swobodnie chodzić po parku, gdzie żyje setka lisów. Są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi, zwłaszcza tych, którzy w kieszeni mają jakiś smakołyk.

© ShadowBun

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply