Babcia zaniepokoiła się zdrowiem wnuczki. Chamska odpowiedź nastolatki wbiła ją w fotel

Dzisiejsza młodzież kompletnie nie szanuje dorosłych.

Wielu sądzi, że to wina bezstresowego wychowania, negatywnych wzorców czerpanych z internetu i faktu, że rodzice traktują dzieci jak przyjaciół i pozwalają im na bardzo wiele. Kiedyś wychowanie wyglądało nieco inaczej. Dziś jest większa swoboda, co nie zawsze przynosi dobre efekty. Szacunek i dobre wychowanie wynosi się z domu. Oczywiście nie jest to łatwe, lecz warto podjąć tę próbę, aby zebrać dobre plony w przyszłości.

Kulturalne, uprzejme i dobrze wychowane dziecko to dziś skarb. Właściwego postępowania należy uczyć od najmłodszych lat. Trzeba tłumaczyć, powtarzać, napominać, wymagać… I choć często będziemy mieć wrażenie, że nasze słowa nie przynoszą spodziewanego efektu, należy podjąć tę trudną drogę dla przyszłego dobra pociechy. Obecnie nawet kilkulatkowie z wielką śmiałością odzywają się do starszych, przerywają im, a czasem wprost krytykują, wyśmiewają i poniżają. Skoro już teraz są zdolne do tak odważnych zachowań, strach pomyśleć, co będzie za kilkanaście lat?

Robią to, bo nikt nie zwraca im na to uwagi. Nie tłumaczy, że robią źle, nie uczy szacunku do ludzi. Daje tym samym ciche pozwolenia, że tak można.

W pewnej facebookowej grupie starsza kobieta zamieściła screen rozmowy ze swoją wnuczką. Dziewczyna była prawdopodobnie chora i zmartwiona babcia postanowiła zapytać, jak się czuje. Tak chamskiej odpowiedzi z pewnością się nie spodziewała. Nastolatka w mocnych słowach dała jej do zrozumienia, że nie ma ochoty z nią rozmawiać:

Wyk*rwiaj stara łupo — odpisała bezczelnie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply