Nidy nie wiadomo, co kryją morskie głębiny. Zobaczcie, jakie niezwykłe stworzenie złowił meksykański rybak

Łowienie ryb wydaje się spokojnym hobby czy monotonną pracą, ale nic bardziej mylnego, gdyż morze potrafi zaskoczyć stworzeniami, jakie czają się w jego głębinach. Niekiedy można wręcz przeżyć szok, gdy wyciągnie się wędkę lub sieć na brzeg. 

Jaime Rendon jest meksykańskim rybakiem, który niedawno u wybrzeży Los Cabos złowił stworzenie wyglądające niczym potwór z kosmosu. Zwierze miało przerażający wygląd, a jego zdjęcia wywołały falę dyskusji nie tylko w internecie, ale również między naukowcami, którzy próbowali odpowiedzieć na pytanie: co to jest?


ryba-pas


Dywagacje na ten temat mogą się toczyć tylko na podstawie zdjęć, ponieważ rybak po oglądnięciu stwora, zwrócił mu wolność. To dziwne zwierze ma niewielkie rozmiary, zielone podłużne oczy, bladoróżowy kolor i jest napuchnięte. Pomysłów na rozwikłanie zagadki było wiele: jedni sądzili, że to zmutowana ryba, kolejni, że to żółw bez skorupy, zaś jeszcze inni, że to dotąd nieodkryty gatunek,  zamieszkujący morskie głębiny.

Jaime Rendon nie spodziewał się takiego połowu

ryba-1


Jednak najwięcej pojawiających się głosów wskazywało na to, że to gatunek rekina, a gdy zdjęcie za pośrednictwem mediów społecznościowych dotarło do naukowca Chucka Bangley’a, ten poinformował, że to najprawdopodobniej cephaloscyllium ventriosum. Jest to gatunek małego rekina, który ma niezwykłą cechę: potrafi wypić tyle wody, że jego brzuch podwaja swój rozmiar, co odstrasza polujących na niego drapieżników. Trudno było go zidentyfikować, ponieważ okaz złowiony przez Jaime to albinos!

To nie obcy z kosmosu, ale rekin, którego skóra jest pozbawiona barwiących pigmentów

ryba-2


Morza i oceany, ze względu na trudności, jakie dostarcza ekstrapolacja ich dnia, kryją w sobie chyba największą liczbę gatunków zwierząt, których człowiek dotąd jeszcze nie odkrył i nie opisał. W związku z tym, każde złowienie dziwnej ryby, będzie budzić zaciekawienie ludzi i sensacyjne komentarze, że to jakiś przybysz nie z tej Ziemi.

Tak wygląda rekin cephaloscyllium ventriosum, który nie jest albinosem

ryba-3


Rekin złowiony u wybrzezy Meksyku wzbudził spore zainteresowanie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : aol.com

Reply