Patrząc na te przedmioty, otworzysz szeroko oczy ze zdziwienia. Dla naszych przodków były codziennością!

Celem rozwoju nowych technologii jest projektowanie przedmiotów codziennego użytku, aby ułatwiały człowiekowi codzienne funkcjonowanie. Tworzy się nowe rzeczy, ale także poprawia już istniejące. Wiele współcześnie używanych przez nas gadżetów znali już nasi przodkowie, jednak wówczas miały one nieco inną formę, a często także inne zastosowanie.

Poniżej kilka przedmiotów kiedyś bardzo typowych, dzisiaj wręcz absurdalnych czy ekstrawaganckich. O dziwo, z wielu z nich korzystamy także dzisiaj, ale na szczęście, dzięki postępowi cywilizacyjnemu, zostały one udoskonalone.

179


1. Zestaw do zabijania wampirów

SAMSUNG DIGITAL CAMERA


2. Urządzenie do czyszczenia uszu

To pierwotna forma używanych współcześnie patyczków do uszu. Szczerze? Cieszę się, że w tym wypadku technologia poszła aż tak bardzo do przodu.

165


3. Pudełko na wszy

Były bardzo praktyczne, kiedy walczono z epidemiami. Po wyjęciu pasożyta z włosów, wkładano go do eleganckiego pudełka, często z kości słoniowej? Dlaczego? Trudno stwierdzić. Istnieje jednak kilka przesłanek, które mówią, że przechowywano je na tzw. czarną godzinę, aby podrzucić wszę znienawidzonemu wrogowi i zarazić paskudną chorobą.

166

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : old.fishki.net

Reply