Jeśli ktoś uważa, że efekt cieplarniany to tylko wymysł ekologów, koniecznie musi zobaczyć tę animację. Dane liczbowe nie kłamią!

Zmiany mają to do siebie, że często nie można ich cofnąć.

Ziemia jest naszym domem i musimy o nią dbać, tak jak dbamy o mieszkania, w których żyjemy. Jeśli nie będziemy właściwie troszczyć się o środowisko naturalnie, już za kilka dziesięcioleci nasza planeta zamieni się w smutne i toksyczne miejsce, nieprzyjazne człowiekowi i wszelkim żywym istotom.

Jednym z podstawowych problemów ludzkości jest efekt cieplarniany. To zjawisko wzrostu temperatury powierzchni planety, wywołane emisją gazów cieplarnianych do atmosfery, gdzie się kumulują. Procesem tym jako pierwszy zajmował się w XIX wieku Jean Baptiste Joseph Fourier. Efekt cieplarniany bezpośrednio przyczynia się zachodzenia procesu globalnego ocieplenia, czyli wzrostu średniej temperatury powierzchni ziemi i oceanów, przy jednoczesnym ochłodzeniu stratosfery.

Większość naukowego świata uważa, że globalne ocieplenie, które zaobserwowano w XX wieku, to wynik działalności człowieka i emitowania przez niego ogromnych ilości gazów i spalin. Niestety niektórzy ludzie nie dają wiary tej tezie, błędnie uważając, że klimat się nie zmienia.


Antti Lipponen, badaczka klimatu z Fińskiego Instytutu Meteorologicznego, postanowiła usystematyzować dane dotyczące temperatury na Ziemi i zaprezentować je w taki sposób, by dobitnie pokazały, że Ziemia powoli się ociepla i będzie ocieplać się dalej. Na podstawie danych z Goddard Space Flight Center stworzyła animację ilustrującą wzrost temperatury na Ziemi, z uwzględnieniem poszczególnych kontynentów i państw.

Wzrost temperatury  jest faktem, bo z danymi liczbowymi nie ma co dyskutować. Miejmy tylko nadzieję, że w końcu zauważy to cały świat, a przede wszystkim politycy i właściciele największych korporacji, dorabiających się kroci na truciu środowiska i emisji gazów cieplarnianych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, youtube.com, wikipedia.org

Reply