Effie z „Igrzysk śmierci” bez peruki i makijażu. Jestem pewna, że nie poznalibyście jej na ulicy!

„Igrzyska śmierci” to znany film science-fiction wyreżyserowany w 2012 roku przez Gary’ego Rossa.

Powstał na podstawie książki amerykańskiej pisarki i scenarzystki Suzanne Collins pod tym samym tytułem. Produkcja bardzo spodobała się widzom na całym świecie, o czym świadczyły wypełnione po brzegi sale kinowe. Akcja rozgrywa się z państwie Panem, w którym rządy sprawuje bezwzględny prezydent Snow.

W tym kraju tylko nielicznym obywatelom żyje się dobrze. Reszta jest uwięziona w dystryktach, które są ściśle kontrolowane przez władzę. Kiedy w 13. dystrykcie wybucha bunt, prezydent decyduje się na organizację śmiertelnych igrzysk mających być skutecznym narzędziem kontroli. Jedną z najbarwniejszych postaci w filmie jest bez wątpienia Effie Trinket. Wystąpiła we wszystkich trzech częściach produkcji i zachwyciła widzów swoją ekscentryczną osobą.

Jest opiekunką trybutów, która na co dzień mieszka w Kapitolu. Na początku jest po złej stronie, lecz z czasem przyłącza się do buntowników. Kolorowa Effie obraca się w modnych sferach Kapitolu, do Dwunastki przyjeżdża tylko na dożynki. Nie wiadomo do końca, ile ma lat, ale prawdopodobnie jest dość młoda, gdyż jeszcze nie zdążyła wypracować sobie odpowiedniej pozycji. Została przydzielona jako opiekunka trybutów z najgorszego dystryktu.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply