9 prostych sposobów na to, aby twój dom stał się ekologiczny i oszczędny!

Ekologiczny styl życia to nie ekstrawagancja dla wegan i ekoaktywistów. To styl, który każdy z nas powinien przyjąć za swój. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze chronimy naszą planetę, co jest ważne w perspektywie nie tylko nie stuleci, ale i najbliższych dziesiątek lat. Po drugie oszczędzamy – na wodzie, energii – to przynosi wymierne skutki dla naszego portfela. 

A tak naprawdę nie potrzeba wiele, wystarczy zmienić kilka nawyków i zachowań, by odczuć ich skutki całkiem szybko.


eko


1. Wykorzystuj naturalne światło

Wykorzystanie dziennego światła to bardzo dobre rozwiązanie i korzyść dla portfela oraz dla twojego wzroku. Zamiast zasłaniać roletami światło i świecić lampę, wykorzystaj to, co daje nam za darmo natura.

e1


2. Naprawiaj usterki na bieżąco

Cieknący kran czy przelewająca wodę spłuczka to może to nic wielkiego, ale jak szacują specjaliści, cieknący kran może przez rok przepuścić nawet 10 000 litrów wody! Jeśli połączyć to z ilością ludzi na świecie, to staje się jasne, że interwencja hydraulika nie jest drogą inwestycją.

e2


3. Zmniejsz ilość odpadów

Przetwarzaj śmieci, które tworzysz. Staraj się nie zabierać plastikowych siatek do domu i nie pakować każdego warzywa w osobny woreczek. To niewiele cię kosztuje, a dla środowiska jest ważne. Weź siatkę ze sobą, kupuj mądrze. Niepotrzebne ci piękne opakowanie z plastiku, które zaraz wyrzucisz!

e3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply