Uważacie, że golf to nudy sport? Po obejrzeniu tego filmiku i pokazanych w nim trików na pewno zmienicie zdanie

Golf to dyscyplina sportowa postrzegana przed Polaków dość stereotypowo. Golfista zazwyczaj kojarzony jest z majętnym panem w średnim wieku, który w chwilach, gdy nie odnosi sukcesów zawodowych, relaksuje się na zielonym polu pełnym dołków. Nic bardziej mylnego, bo golf może być ekscytującą grą dla każdego!

Jeśli do tej pory nie patrzeliście na grę w golfa przyjaznym wzrokiem, czas to zmienić. Do tego sportu, jak się tylko na pozór zdaje bardzo spokojnego i dystyngowanego, przekonują członkowie szalonej grupy Perfect Dude. Formacja składa się z 5 mężczyzn, których wielką pasją i miłością jest sport. W związku z tym, za swój cel przyjęli „oswajanie” różnych dyscyplin, walkę ze stereotypami, jakie na ich temat krążą oraz pokazanie, że gra przede wszystkim powinna być dobrą zabawą, która sportowcowi sprawia radość. Jedno ze swoich nagrań poświęcili na pokazanie, że gra w golfa może być bardzo ciekawa.


Golf to tylko z pozoru spokojna gra.

golf-3

 

 


Na czym polega gra w golfa? Na uderzeniu kijem piłeczki w taki sposób, by ta wpadła do wybranego dołka. Panowie z Perfekt Dude pokazują, że droga ta nie musi być wcale prosta, a dołek taki oczywisty. Mężczyźni tworzą rożnego rodzaju tory przeszkód, które pokonuje piłeczka zanim trafi do otworu. Niektóre konstrukcje są bardzo skomplikowane, a ich budowa musiała pochłonąć wiele czasu i kosztować sportowców tysiące prób.

Ponowie dobrze wiedzą, jak urozmaicić grę.

golf-2


Na filmiku zobaczycie nie tylko dziwne tory przeszkód, ale przeniesiecie się na prawdziwe pola golfowe. Tam panowie dadzą popis celności i precyzyjności, ale też pokażą, jak wygląda prawdziwa radość sportowca po zdobyciu punktu. Emocje jakie panują wśród rozgrywających są nie mniejsze, niż podczas finału mistrzostw świata w piłce nożnej. Jest to dowód na to, że każdy sport może rozpalać sportowców i kibiców, trzeba tylko dać się wciągnąć.

Dla Perfect Dude gra to przede wszystkim dobra zabawa.

golf-4


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply