Eksperyment pewnej matki pokazujący skutki połknięcia baterii przez dziecko. Jeśli nie będziesz wystarczająco czujna, twojemu dziecku może grozić poważne niebezpieczeństwo

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawki. Szczególnie te, które się poruszają lub wydają jakiś dźwięk, jednak aby mogło się to stać, muszą być czymś zasilane. Zazwyczaj są to małe okrągłe baterie umieszczone wewnątrz przedmiotu.

Co prawda są zabezpieczone plastikowym zamknięciem, ale czasem to niewystarczająca blokada. Niektóre zabawki są bardzo słabej jakości i wystarczy chwila nieuwagi, aby ciekawski maluch wyjął baterię. Również, gdy mocno uderzy plastikiem o podłogę, istnieje ryzyko, że obudowa pęknie i bateryjka wypadnie.


button-batteries


Połkniecie jej przez dziecko, jest bardzo niebezpieczne i może je zabić w ciągu kilku godzin. Z tego właśnie powodu pewna matka zamieściła na Facebooku zdjęcie z eksperymentu, który przeprowadziła we własnym domu. Sheena Briones-Villanueva umieściła wewnątrz kiełbasy baterię i pokazała co stanie się z mięsem po dwóch godzinach. Kiełbasa zaczęła się rozkładać i zmieniać kolor. Kobieta równała ją do dziecięcych wnętrzności. Teraz ostrzega rodziców, aby byli bardziej ostrożni i bacznie obserwowali dziecko, gdy bawi się zabawką z baterią w środku.

button-batteries1


Tragiczny przypadek śmierci dziecka spowodowany połknięciem bateryjki z zabawki miał miejsce w Oklahomie. Tuż po świętach Bożego Narodzenia mała Brianna źle się poczuła i zaczęła wymiotować krwią. Na ratunek było już za późno i dziecko zmarło. O tej tragedii możesz przeczytać TUTAJ.

button-batteries4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : topnewsstories.net

Reply