Ekspres do kawy może być śmiertelnym zagrożeniem! Sprawdźcie, co tak naprawdę skrywają wnętrza tych maszyn!

Kawa to napój, który pokochał cały świat.

Miliony ludzi na całym świecie, nie wyobraża sobie zaczęcia dnia bez kubka pysznej, gorącej i aromatycznej kawy. Ten czarny napój pobudza i dodaje energii, więc ludzkość na pewno szybko z niego nie zrezygnuje. Trzeba tylko umieć zachować umiar, bo nadmiar kawy podnosi ciśnienie i wypłukuje potas z organizmu.

Kawę można zaparzyć na wiele sposobów: po turecku, w ekspresie przelewowym lub ciśnieniowym, w kafetierce czy po prostu zalać zmielone ziarna wrzątkiem. Który sposób jest najlepszy? Ten, który sprawia, ze kawa nam najbardziej smakuje.

W ostatnich latach na popularności zyskały ciśnieniowe ekspresy do kawy. Uprzędzenia te przestały być domeną kawiarni, ponieważ zostały zminiaturyzowane, a ich cena spadła, więc coraz więcej ludzi kupuje je na swój domowy użytek.

Kawosze bardzo sobie cenią dobrą kawę z porządnego ekspresu ciśnieniowego. Trzeba im przyznać, że mają rację, iż kawa z ekspresu jest wyjątkowa, ale aby faktycznie tak było, trzeba spełnić jeden podstawowy warunek: robić ją w czystym ekspresie.

Wiele osób niestety zapomina o tym, by regularnie czyścić swój ekspres. Rano zwyczajnie nie ma na to czasu, zaś wieczorem przeszkodą bywa brak sił i namiar innych obowiązków. Warto się jednak zmobilizować się i codzienne czyścić swój ekspres, bo inaczej zamieni się w wylęgarnie patogenów.

Co dokładnie siedzi w ekspresach do kawy? O tym już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, foxnews.com

Reply