Ta księgarnia przyciąga klientów nie tylko swą ofertą, ale przede wszystkim unikalnym klimatem, gdyż powstała w dawnym teatrze

Książki potrafią przenieść w człowieka w inny magiczny świat, rozwijają jego wrażliwość, poszerzają wiedzę oraz rozbudzają ciekawość świata. Ich czytanie to też przyjemność, którą cenią sobie miliony ludzi na całym świecie. 

W Barrio Norte, północnej dzielnicy argentyńskiego Buenos Aires jest księgarnia, która przyciąga ludzi nie tylko niezwykle szeroką ofertą książek i płyt, ale głównie swym niepowtarzalnym urokiem, ponieważ umiejscowiono ją w absolutnie wyjątkowym budynku dawnego teatru. Ta księgarnia nazywa się El Ateneo Grand Splendid, a zakupy w niej są marzeniem każdego amatora słowa pisanego.


el-ateneo-grand-splendid-p


Gmachy teatrów stanowią swoistego rodzaju oprawę dla sztuki, dlatego od zawsze przywiązywano dużą uwagę do ich misternego wykonania. Dziś, kiedy teatry coraz częściej są nierentowymi przedsięwzięciami, sprzedaje się ich budynki i aranżuje na nowo. Jednym z teatrów, który musiał zakończyć swoją działalność ze względu na konkurencję ze strony kina, był teatr w Buenos Aires.

Za tymi murami kryje się magiczny świat książki

el-ateneo-grand-splendid-2


Prawie 100 letni budynek teatru najpierw przekształcono na kino, a gdy te z jedną salą przestały się opłacać i przyszła era wielkopowierzchniowych multikin, to gmach na szczęście nie został przemianowany na centrum handlowe czy urząd, ale wykorzystano go na księgarnię. Dziś to bardzo cenione miejsce na mapie Buenos Aires, które rocznie odwiedza ponad milion osób.

Wnętrze robi piorunujące wrażenie

Więcej o tej nietuzinkowej księgarni na drugiej stronie.

el-ateneo-grand-splendid-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply