Szczęka tej dziewczynki przestała rosnąć gdy miała 8 lat. Zobaczcie, jak bardzo zmieniła się po operacjach

Choć wygląd zewnętrzny jest sprawą drugorzędną względem charakteru człowieka, to ludzie odczuwają silną potrzebę dbałości i upiększania swoich ciał. Czując się dobrze z własnym wyglądem jesteśmy pewniejsi siebie, odważniejsi i po prostu szczęśliwsi. Niestety wiele osób nie może zaakceptować siebie, ponieważ ich ciało zniekształciły deformacje.

Ellie Jones była zwyczajnym dzieckiem i nie wyróżniała się wśród rówieśników. Wszystko zaczęło się zmieniać gdy miała 8 lat. Od tej pory twarz dziewczynki nabierała coraz bardziej niekorzystnego wyglądu w dolnej części. Efektem tego było wykrzywienie zębów, więc matka Ellie zabrała ją do ortodonty. To, co usłyszały od lekarza zwiastowało trudny czas.


Ellie-Jones-(10)


Ortodonta Joy Hickman stwierdził, że aparat prostujący zęby to za mało. Zdiagnozował u Ellie zahamowanie rozrostu dolnej szczęki i stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem będzie operacja. Niestety dziewczynka miała zaledwie 14 lat i z zabiegiem trzeba było poczekać. Pierwszą operację przeszła w wieku 16 lat.

Twarz dziewczynki była nieproporcjonalna, a zęby mocno wykrzywione

Ellie Jones (4)


Zabieg przeprowadzony przez chirurg Emmę Woolley był rozległy, a rekonwalescencja po nim bolesna. Przez kilka miesięcy Ellie jadła tylko płynne jedzenie ze strzykawki, ponieważ nie mogła żuć i gryźć. Dodatkowo unieruchomiona szczęka uniemożliwiała mówienie, więc dziewczyna mogła komunikować się ze światem tylko za pomocą netebooka. To był dla niej dramatyczny czas, ale wiedziała, że po wszystkim jej życie totalnie się odmieni.

Tak wyglądała deformacji szczęki Ellie przed operacją

Zdjęcia Ellie po operacji już na drugiej stronie.

Ellie Jones (7)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredwon.com

Reply