11 zdjęć, które przywracają wiarę w to, że na świecie jest wiele empatii i współczucia

Świat jest pełen empatii, chociaż czasami ciężko ją zauważyć.

Dbanie nie tylko o siebie, ale i o innych świadczy o tym, że z naszymi emocjami wszystko w porządku. Kiedy egoizm, zachłanność i ego bierze górę zaczyna się ludzkie cierpienie. Bo tylko pomocna dłoń podana innym, praca dla ogólnego dobra daje człowiekowi radość, która zmienia świat. Dlatego ważne jest, by pamiętać o tym nie tylko od święta.

Często wydaje się, że każdy człowiek patrzy tylko na swój koniec nosa, przejmuje się tylko swoimi sprawami. Jego wzrok nie pada dalej, niż ekran telefonu. Pilnuje swoich spraw, ale też nie chce zauważa, biedy i zła tego świata. Zamyka się w swoim bezpiecznym otoczeniu, a technologia zabiera mu nie tylko czas, ale też wszelkie ludzkie odruchy.

Na szczęście nie jest tak źle i wystarczy się rozglądnąć, by dostrzec, że ludzie zawsze byli i będą ludzie, dla których los innych nie jest tajemnicą. A co ważniejsze nie należy się tylko przyglądać i czekać aż ktoś pomoże, ale samemu pracować i nie bać się działać. Bo wyciągnięta dłoń może znacznie więcej niż założone ręce, nie zawsze trzeba myśleć, że pomagają tylko pieniądze. Poświęcony czas, otwarte serce jest o wiele ważniejsze.

Zobacz zdjęcia, które z pewnością dadzą ci motywację, by dawać dobro!

1. Jaqueline Kiplino podała wodę biegaczowi, by ten ukończył maraton. Kosztowało ją to pierwsze miejsce i zwycięstwo w maratonie.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply