Istnieje 5 poziomów miłości, ale wiele par zatrzymuje się na trzecim!

Często po rozstaniach słyszy się, że „on/ona nie był dla mnie”.

Chociaż wszyscy wokoło sądzą, że jesteście idealną parą to widzisz, że miłość się wypala. Początkowe zauroczenie mija, ciągłą chęć wspólnego spędzanie czasu zastępuje frustracja i poczucie utraty wolności. Często wiele osób, nie rozumie, dlaczego wielka miłość się wypaliła, a osoba, z którą chciało się spędzić życie staje się wrogiem.

couple-168

 

Jed Diament, znana psycholog po 40 latach klinicznych badań doszła do pewnych wniosków. Otóż większość z nas odnajduje w życiu prawdziwą miłość, ale problemem jest to, że nie potrafi nad nią pracować i jej utrzymać. Diament wykazała, że każda miłość ma 5 etapów, a większość związków nie potrafi przejść 3 etapu. A gdy utkną, związek się  rozpada.

Etap 1: Zakochanie

To etap, kiedy wszystko jest bardzo dynamiczne, a hormony szaleją. Masz wielkie poczucie szczęścia. Jest to czas, kiedy powstają projekcje i nadzieje, jaki partner jest. Twój partner szybko staje się idealną osobą dla ciebie; nie ma żadnych wad. Wierzysz, że spełni każde twoje oczekiwanie i słuchasz uważnie każdego słowa, jakie wypowie. Nie ma szans na żadne złe myśli o partnerze.

2

 

Etap 2: Zostanie parą

Na tym etapie miłość staje się silniejsza, wspólne wyjścia i spędzany czas pozwala lepiej się poznać. Twoja obecność wpływa na wszelkie aspekty życia partnera. Jest to czas jedności i radości. Ten etap może trwać miesiące, a nawet lata. Cały czas czujesz wsparcie i chronisz ten związek. Masz poczucie, że jest to zrządzenie losu, że jesteście razem.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply