Brodziła w jeziorze, gdy natknęła się na stary miecz. Czy to możliwe, że odnalazła słynny Excalibur?

Excalibur to legendarny miecz, który Król Artur otrzymał od sojuszniczki Merlina — Pani Jeziora.

Miecz Światła dostał po tym, jak złamał poprzedni — Miecz z Kamienia. Legenda arturiańska głosi, że noszącemu tę broń nie zagrażają żadne rany na polu bitwy. Co stało się z nim po śmierci legendarnego celtyckiego władcy Brytów? Tego dokładnie nikt nie wie, ale krąży na ten temat kilka różnych teorii.

Jedna z nich mówi, że Excalibur został oddany Pani Jeziora. Podobno na polecenie Króla Artura jego wierny sługa Bedivere wrzucił miecz do wody, aby wrócił do celtyckiej bogini. Było to ostatnie życzenie sławnego władcy. Inne źródła podają, że Miecz Światła został rozbity na kawałki i tworzy 13 skarbów Brytanii. Według legendy ten, kto będzie dzierżył miecz, musi być „mężem prawym, sprawiedliwym i wolnym od nienawiści i zła tego świata”. Ponoć może zostać odrodzony tylko z czystej miłości dziecka, jednak nie wiadomo, co to do końca oznacza.

Ostatnio zaczęto wierzyć, że wiekowe ostrze zostało odnalezione. Wszystko za sprawą 7-letniej Matildy Jones z Norton. Dziewczynka brodziła w płytkiej wodzie w jeziorze Dozmary Pool, kiedy natknęła się na 120-centymetrowe ostrze. Jezioro to jest podobno domem Pani Jeziora, a w jego wodach miał spoczywać słynny Excalibur. Wcześniej jej ojciec — Paul Jones opowiadał 7-latce historię miecza i dziewczynka była pewna, że natrafiła na arturiański skarb.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply