27 faktów na temat zdrowia, o których nie miałeś pojęcia. Zobacz, co zrobić, aby poczuć się lepiej

O tym, że warto żyć zdrowo, bo niesie to za sobą szereg dobrych konsekwencji, wie chyba każdy z nas.

Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami na temat najlepszych diet czy ćwiczeń odchudzających, słyszymy wskazówki, jak poprawić jakość życia i czuć się lepiej. Jednak pochylamy się nad nimi z zainteresowaniem z reguły dopiero wówczas, gdy coś w naszym organizmie zaczyna się psuć i dociera do nas, że warto by to poprawić… Poniżej kilka faktów na temat zdrowia, które inspirują, ale też przerażają i szokują. Jestem pewna, że o wielu z nich nie mieliście pojęcia.

healthy0


1. Naukowcy z uniwersytetu Yale odkryli, że ludzie, którzy czytają książki, żyją przeciętnie 2 lata dłużej niż ci, którzy ich nie czytają. Wnioski są proste: warto czytać! :)

2. Ciężka depresja przyspiesza starzenie się komórek, dlatego może podwyższać nasz wiek biologiczny, a w rezultacie przyczynić się do przedwczesnej śmierci.

3. Brak aktywności fizycznej powoduje dzisiaj tyle samo zgonów, co palenie papierosów. Warto znaleźć kilka chwil każdego dnia chociażby na spacer.

health1

]

4. Możesz spalić 20% tłuszczu więcej, ćwicząc rano, na czczo. Ustaw budzik godzinę wcześniej i do dzieła :).

5. Kurczaki zawierają dzisiaj 266% więcej tłuszczu niż 40 lat temu. Niezbyt dobra tendencja…

6. Ludzie, którzy regularnie jadają główne posiłki, takie jak śniadania czy obiady, w restauracjach, dwukrotnie częściej cierpią z powodu otyłości niż osoby jedzące w domach. Od dzisiaj gotujemy w domu! :)

health2


7. Związane z zaparciami koszty opieki zdrowotnej w USA wynoszą 6,9 mld euro rocznie. Brak aktywności fizycznej i uboga w błonnik dieta zbiera swoje żniwo.

8. Puszczanie bąków pomaga obniżyć zbyt wysokie ciśnienie krwi i jest dobre dla zdrowia. Nie oznacza to jednak, żeby oddawać się tej czynności bez żadnego skrępowania.

health3


9. Szacuje się, że 150.000 osób umiera w Wielkiej Brytanii każdego roku z powodu zbyt małej liczby osób, które potrafią udzielić pierwszej pomocy. 

10. Ludzie kłótliwi, którzy wyrzucają z siebie emocje od razu, żyją przeciętnie dłużej. I dłużej zatruwają życie otoczeniu :).

11. Śmiejąc się przez 100 minut, spalimy tyle samo kalorii, ile spalilibyśmy, jeżdżąc przez 15 minut na rowerze stacjonarnym. Ręka do góry, kto jest w stanie tyle czasu trząść się ze śmiechu :).

health4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply