Fani zainspirowani „Grą o tron” wyrządzają zwierzętom ogromną krzywdę. Czy coś wreszcie się zmieni?

Amerykański serial fantasy pt. Gra o tron spodobał się widzom na całym świecie.

Został stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa i jest adaptacją sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa amerykańskiego pisarza fantasy George R.R. Martina. Już pierwszy sezon spotkał się z pozytywną reakcją krytyków i ogromnym zainteresowaniem widzów. Ma ciągle rosnącą oglądalność, choć niekiedy jest krytykowany za zbyt częste ukazywanie przemocy oraz nagości.

Akcja toczy się wokół rodziny Starków. Dzieci Neda oraz Catelyn dorastają w zamku Winterfell u boku swych wiernych przyjaciół, wilkorów — większych i inteligentniejszych odmian wilków. Na samym początku serialu Robb Stark znajduje martwą samicę wikora i sześć jej młodych. Postanawia przygarnąć maluchy i rozdzielić je między rodzeństwem. I tak Sansa otrzymuje Damę, Aryia Nymerię, Bran wilkora o imieniu Lato, Rickon przygarnia Kudłacza zaś Jon Snow Ducha.

Również Robb zostawia jednego dla siebie i nadaje mu imię Szary Wicher. Wilkory mają imponujące rozmiary. Są piękne, dzielne i oddane właścicielom. Wierni towarzysze Starków w pierwszym sezonie grani byli przez prawdziwe psy rasy Northern Inuit. To dość rzadka odmiana powstała z husky syberyjskiego, owczarka niemieckiego oraz Alaskan Malamute. Hodowcom chodziło o to, aby stworzyć rasę, która fenotypowo przypominałaby wilka, lecz miałaby bardziej uległy charakter, który poddaje się tresurze.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : goodfullness.com, media1.popsugar-assets.com, vignette3.wikia.nocookie.net, s-media-cache-ak0.pinimg.com

Reply