Obrońcy praw zwierząt są oburzeni tym, co robią w tym miejscu z grzechotnikami! Czy faktycznie powinni się temu sprzeciwiać?

Nie tylko w Sweetwater praktykuje się uśmiercanie grzechotników. Podobne łapanki odbywają się także w dziesięciu innych amerykańskich stanach m.in. w Oklahomie. W Teksasie są jednak najbardziej popularne i przyciągają najwięcej osób. Obliczono, że do niewielkiego Sweetwater przybywa co roku ponad 40 tysięcy odwiedzających. Wszystko przez krwawą rzeź grzechotników. Miasteczko wzbogaciło się na tym festiwalu o 8 milionów dolarów, dlatego zapewne władze nie zrezygnują z tego wieloletniego widowiska.

Zwolennicy łapanek przekonują, że to bardzo dobre rozwiązanie. Po pierwsze pozwalają nieco wzbogacić się miasteczku, a po drugie ograniczają mnożenie się tych groźnych gadów, a co za tym idzie, chronią mieszkańców przed niebezpieczeństwem. Podobnie jak w innych miejscach, gdzie praktykuje się tradycyjny ubój m.in. krwawe polowania na wieloryby na Wyspach Owczych czy coroczny festiwal psiego mięsa w Yulin, także i w Sweetwater będzie trudno przekonać mieszkańców do zaprzestania takich działań. Traktują to jak normalną część ich kultury. Uważacie, że łapanki grzechotników to faktycznie dobry pomysł?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply