Cierpi na rzadką i bolesną chorobę, jednak prawdziwy ból sprawiają jej komentarze innych ludzi

Rzadkie choroby genetyczne potrafią zmienić życie człowieka w piekło, niestety zdrowi ludzie nigdy tego nie pojmą i nie raz komentują coś, o czym nie mają pojęcia.

Choroby są bardzo różne, jedne kryją się głęboko w organizmie i wyniszczają go, nawet bez wiedzy nosiciela. Są też schorzenia, które widać na pierwszy rzut oka.  Niepełnosprawności, choroby skóry sprawiają, że wielu ludzi traci poczucie wartości, są wycofani i uważają się za gorszych. Niestety postawa wielu ludzie nie pomaga w nabieraniu pewności siebie.

Skóra jest największym organem człowieka, chroni cały organizm i pokazuje, gdy dzieje się coś złego. To na skórze widać złe odżywianie, brak odpoczynku czy wszystkie bolączki. Prawdziwym problemem są choroby skóry. Cześć z nich można wyleczyć zmianą sposobu odżywiania czy leczeniem antybiotykiem. Są jednak choroby, które sprawiają, że całe ciało jest oszpecone i co gorsze bardzo boli.

Jedną z takich chorób skóry jest rybia łuska, która sprawia, że skóra bardzo szybko rogowacieje, tworzy nawarstwienia i łuski, które odpadają od ciała. Jest to choroba genetyczna, dziedziczona po przodkach i w zależności od natężenia ma swoje odmiany. Może występować w postaci łagodnej, ale i takiej, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Niestety nie ma na to lekarstwa i chorym pozostaje tylko leczenie objawów.

Lekarze cały czas badają nowe możliwości leczenia tej choroby. Stosują różne maści, leki i sterydy, by chorzy mogli normalnie żyć. Niestety, w przypadku Floraine Nalugon leczenie przynosi mierne skutki, a jej wygląd wzbudza zainteresowanie i nie raz podłe komentarze innych.

O jej życiu przeczytasz na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thesun.co.uk


Reply