Niewielka irlandzka restauracja może pochwalić się bardzo nietypowym klientem, którym jest pewne morskie stworzenie

Dobre jedzenie zawsze przyciągnie do restauracji klientów , dlatego tak istotnym jest posiadanie ciekawego menu i zdolnego kucharza. Aby osiągnąć sukces w gastronomii, najlepiej jest oczarować gości na tyle by wracali, tworząc stałą klientelę lokalu.

We wschodniej cześć Irlandii znajduje się miasto Wicklow, gdzie działa przytulna restauracja o nazwie „Latarnia morska”. Z pozoru nie wyróżnia ją nic, chyba że nadchodzi odpowiednia godzina i zjawia się najbardziej oczekiwany gość w lokalu, czyli Sammy. Jego obecność budzi zainteresowanie wszystkich dookoła, a restauracji przynosi rozgłos. Dlaczego? Bo Sammy to foka!


seal-Sammy-p


Sammy jest bardzo wiernym klientem restauracji i pojawia się w niej codziennie od 2012 roku. Foka wpada coś zjeść aż trzy razy w ciągu dnia i zawsze w tym samych godzinach; o dziewiątej rano oraz o pierwszej i czwartej po południu. Zwierzak zwyczajnie wyskakuje na nabrzeże i rusza na drugą stronę ulicy coś zjeść.

Foki to bardzo urocze morskie zwierzęta, które lubią ludzi

seal Sammy (5)


Początkowo właściciele byli zakłopotani obecnością zwierzęcia, ale foka okazała się na tyle sympatyczna i spokojna, że postanowiono się z nią zaprzyjaźnić i w miarę możliwości dokarmiać. Sammy szybko przyzwyczaił się do troski ze strony człowieka, a teraz każdego dnia przychodzi do knajpki i zjada około 3 kilogramów morskich przysmaków, co stanowi około 1/3 jego dziennego zapotrzebowania na pożywienie.

Restauracja i przyległy do niej sklep z owocami morza zyskali rozgłos dzięki foce

seal Sammy (1)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply