Alexey Trofimov spędził 3 lata nad Bajkałem, by jako pierwszy sfotografować tamtejsze foki. Jego cierpliwość okazała się warta efektów

Alexey przyznaje, że najbardziej lubi fotografować miejsca odległe, w które trudno się dostać. Tylko tam może znaleźć przyrodę w jej naturalnym kształcie i podziwiać krajobrazy, które zapierają dech w piersiach i pobudzają do refleksji nad stosunkiem człowieka do środowiska naturalnego. Fotograf najczęściej więc podróżuje nad Bajkał, w góry Ałtaj, ale też do Mongolii czy Chin.
baikal-seal-6

Foki bajkalskie nazywa się też nerpami bajkalskimi. Są to drapieżne ssaki, które osiągają długość 150-160 centymetrów i wagę od 110 do 150 kilogramów, w zależności od płci (samce są większe i cięższe). Na co dzień czas fokom zajmuje polowanie na ryby i wychowywanie potomstwa.

Młode foki rodzą się po 11 miesiącach ciąży i są wprost urocze. Mają białe futerka i cudowne głębokie czarne oczy, przez co robią rozczulające wrażenie. Oczywiście małe foczki są bardzo płochliwe, więc Alexey poświęcił dużo czasu na poznanie ich zwyczajów, by w końcu móc się zaprzyjaźnić z jedną z nich.

baikal-seal-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, wikipedia.org, en.trofimov-photo.com

Reply