Włożyła za kaloryfer tekturę owiniętą folią aluminiową. Od dzisiaj też tak zaczniesz robić!

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i już niedługo pożegnamy się z ciepłą pogodą. Nadejdą chłodniejsze dni i długie jesienne wieczory. Trzeba będzie włożyć cieplejsze ubrania a w domach i mieszkaniach nieco podkręcić grzejniki.

Aby trochę zaoszczędzić na ogrzewaniu, przedstawiamy fantastyczny patent, który z pewnością zastosujecie. Wystarczy kupić kawałek tektury oraz zwykłą folię aluminiową.

heater


Tekturę należy dokładnie obkleić folią i umieścić ją za kaloryferem. Bardziej błyszcząca strona powinna być skierowana bezpośrednio w stronę kaloryfera.

Uwaga! Na folii nie należy oszczędzać i najlepiej kupić nieco droższą a grubszą i bardziej wytrzymałą. Można skorzystać również z folii izolacyjnej dla kaloryferów.

aluminium-foil


Jak to działa?

Podczas sezonu grzewczego przez ściany ucieka sporo ciepła (szczególnie gdy dom jest nieocieplony). Folia aluminiowa „odbija” ciepłe powietrze i kieruje go w stronę pomieszczenia.

To sprawdzony i tani trik, który pozwoli wam sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Oczywiście w sklepach są dostępne tzw. ekrany zagrzejnikowe, które działają na podobnej zasadzie, jednak trzeba je przykleić do ściany. Zaletą panelu obklejonego folią jest to, że w każdej chwili możecie go wyciągnąć i schować np. w miesiącach letnich.

heater2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : comparemymove.com

Reply