Na tych pięknych fortepianach można grać na całym świecie. Zobacz koniecznie!

Gdy brytyjski artysta Luke Jarram zdał sobie sprawę, jak wiele osób spędza czas wśród innych, w ogóle się do nich nie odzywając, zdecydował się na walkę z monotonnością.

Umieścił jaskrawo pomalowane fortepiany w miejscach publicznych, mając nadzieję, że zachęci to przechodniów na spontaniczną – tym razem muzyczną komunikację.

#1. Cobourg, Kanada, 2014.

1

Projekt został nazwany „Zagraj mi, jestem twój” i miał miejsce w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Akcja rozpoczęła się w 2008 roku, gdy 15 fortepianów zostało postawionych w różnych miejscach publicznych na terenie miasta. Akcja trwała przez trzy tygodnie. Projekt zakończył się ogromnym sukcesem. Szacuje się, że ponad 140000 osób grało na tych fortepianach lub słuchało gry innych. Od tego czasu ponad 1000 fortepianów z prostą instrukcją – „Zagraj mi, jestem twój” – zostało już zainstalowanych w 37 miastach na całym świecie, aktywizując do działania bądź słuchania około sześć milionów ludzi na całym świecie.

Fortepiany postawione w strefach publicznych zostały odnowione przez lokalnych artystów i lokalne społeczności. Zaczęły pojawiać się na placach miejskich, w parkach, na przystankach autobusowych, na dworcach kolejowych, na rynkach, na mostach, promach i tym podobnych miejscach. Projekt zaprasza do współpracy i brania udziału w aktywnym użytkowaniu fortepianów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło :

Reply