Zdolny fotograf wcale nie potrzebuje pomocy Photoshopa, by tworzyć zachwycające zdjęcia. Oto fotografie, które w 100% tego dowodzą

Prawdziwych ideałów nie trzeba poprawiać.

Żyjemy w świecie, gdzie perfekcja stanowi punkt odniesienia. Ludzie odczuwają ogromną potrzebę bycia nieskazitelnymi i robią wszystko, by zawsze postrzegano ich jako idealnych. To z kolei sprawiło, że najbardziej wpływowym programem komputerowym XXI wieku, stał się Photoshop.

Photoshop bezsprzecznie podbił świat. Możliwości, jakie daje ten graficzny program są ogromne, gdyż pozwalają tworzyć czy przekształcać obrazy, całkowicie zmieniając to, co pierwotnie przedstawiały.

W świecie mediów i reklamy, niemalże nie publikuje się obrazów, które nie były poddawane komputerowej obróbce graficznej. Wszystkie fotografowane postacie czy obiekty (ludzie, przedmioty, widoki), „wygładza się” i koloryzuje, by były bardziej atrakcyjniejsze oka i na dłużej zatrzymały uwagę odbiorcy.

Niestety wszechobecność retuszowanych obrazów sprawiła, że ludziom coraz trudniej jest dotrzeć i docenić naturalne piękno świata. A jeśli ktoś już zachwyci się jakimś zdjęciem, to od razu poddaje pod wątpliwość jego autentyczność i doszukuje się ingerencji Photoshopa.

Utalentowany fotograf potrafi patrzeć na świat i prezentować jego ulotne piękno, dlatego nie potrzebuje Photoshopa – na potwierdzenie tego stanowiska prezentujemy serię wyjątkowych fotografii, które nie były poprawiane komputerowo.

Odbicie nieba


Panorama miasta

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me, wikipedia.org

Reply