Oto 8 filmików podbijających internet, które tak naprawdę są perfekcyjnymi fotomontażami! Sprawdź, czy dałeś się nabrać

Internautów bawi i ciekawi wiele rzeczy, w tym różne filmiki pochodzące z całego świata, do których dostęp jest szybki i łatwy, dzięki serwisowi YouTube. Niestety nie zawsze powinniśmy wierzyć w prawdziwość tego, co ktoś wrzucił do sieci.

Czy wszystko w internecie jest mistyfikacją? Oczywiście że nie, ale spora część publikowanych zdjęć czy filmów jest przerabiana przez fachowców, którzy w programach komputerowych tworzą takie obrazy i sceny, które przyciągną widzów i zachęcają ich do dalszego udostępniania treści. Czasem przeróbki są tak dobre, że ludzie nawet nie mają cienia wątpliwości, co do autentyczności prezentowanych treści.


oszutswo-pas


Eksperyment mający na celu sprawdzenie, jak ludzie reagują na sensacyjne filmiki przeprowadziła firma The Woolshed Company. W ciągu dwóch lat opublikowała 8 filmików, które bardzo szybko zdobyły popularność na YouTubie oraz były pokazywane oraz komentowane przez różne ogólnokrajowe telewizje. Celem „The Viral Experiment” było sprawdzenie czy ktokolwiek (czy to z widzów, czy z przedstawicieli mediów) zorientuje się, że są to zgrabnie przygotowane mistyfikacje. Jak pokazało życie, cały świat dał się nabrać, a The Woolshed Company uświadomiło wszystkim, jacy jesteśmy naiwni, wierząc wszystkiemu, co opublikowane jest w sieci.

Filmy biorące udział w eksperymencie łącznie osiągnęły liczbę ponad 200 milionów wyświetleń

oszustwo-2


Na kolejnych czterech stronach przypominamy nagrania, które brały udział w „The Viral Experiment”, a na końcu artykułu znajdziecie filmik udowadniający, że były to tylko mistyfikacje. 

1. GoPro: Man Fights Off Great White Shark In Sydney Harbour

Pamiętacie mężczyznę, który wpadł do wody i spotkał w niej rekina, a następnie wydostał się na brzeg? Jeśli w napięciu czekaliście na szczęśliwy finał jego przygody, to niepotrzebnie. Drapieżnik był tylko doklejony w programie komputerowym.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thewoolshedcompany.com

Reply