Ten fryzjer stylizuje włosy klientów za pomocą ognia! Fryzury, które im robi, są naprawdę GORĄCE!

Do Mohameda Hanafy, nietuzinkowego mistrza nożyczek z Kairu ustawiają się kolejki klientów.

YouTube to poligon dla amatorów modowych nowinek i wszelkiego rodzaju guru kosmetycznych. Jedni vlogerzy wykorzystują go, by szkolić swoje umiejętności, inni wolą tworzyć, niż odbierać, to co przekazują youtuberzy. Ten Egipcjanin perfekcyjnie wykorzystał moc platformy internetowej do zrobienia kariery w niekonwencjonalny sposób.

Młodzi ludzie bardzo chętnie odwiedzają Mohameda Hanafego, powierzając mu swoje głowy, które mężczyzna traktuje ogniem. By doczekać się na nietypowe strzyżenie, trzeba ustawić się w długiej kolejce i odczekać swoje, to jednak nie odstrasza śmiałków. Artysta nożyczek jest bardzo popularny i każdy modny Egipcjanin na swojej głowie chce mieć fryzurę, która wyszła spod ręki mistrza.

Jak przyznaje sławny fryzjer, techniki, którą wykorzystuje, nauczył się z YouTuba. Długo podglądał Pakistańczyka, który z ognistych nożyczek zaczął korzystać jako pierwszy. W końcu zdecydował się spróbować. Z początku trudno było mu przekonać klientów swojego salonu do tej niekonwencjonalnej metody stylizacji. Przekonali się, jednak gdy stwierdził, że wobec tego pokaże im na sobie, że ogień nie szkodzi włosom.

Sam poddałem się działaniu ognia, by ich przekonać, że ich włosom nic nie zagraża. Podziałało – stwierdza Mohamed.

Jak przekonuje Hanafy ogień ma zbawienne działanie na strukturę włosa. Znakomicie nadaje się do prostowania niesfornych kosmyków, które dłużej utrzymują się proste, niż w przypadku tradycyjnych metod. Ogień świetnie radzi sobie też z łupieżem, który po takiej gorącej stylizacji znika jak ręką odjął.

Na następnej stronie znajdziesz filmik z tym niezwykłym zabiegiem. Zajrzyj tam koniecznie. 

j stylizacji Mohamed Hanafy wykorzystuje palnik i pielęgnacyjne produkty do włosów. Jak twierdzi kairski mistrz nożyczek, jego technika działa najlepiej na włosy grube, które lepiej znoszą ciepło. Technikę modelowania fryzur przy pomocy ognia Egipcjanin zaczerpnął od Shafqata Rajputa, mistrza nożyczek z Bahawalpur w Pakistanie. Zmodyfikował jednak metody stosowane przez Pakistańczyka. Zamiast zapalniczki użył palnika, który ma silniejszy i ciągły płomień.

Ten gorący trend jest podobny do techniki stylisty Ramadana Odwana, którego salon stał się popularny w mieście Rafah na południu Strefy Gazy. Jak twierdzi Odawan, stylizacja przy użyciu ognia to żadna nowość. Fryzjerzy ze Strefy Gazy znają zbawienne działanie ciepła na włosy i wykorzystują podobne metody od 1990 r.

Choć fryzjerzy przekonują i namawiają, nie wszyscy decydują się na taką, ryzykowną metodę stylizacji. Sami balibyśmy się oddać w ręce fryzjera z brzytwą w jednej i palnikiem w drugiej dłoni. Nie wygląda to zachęcająco.

Zobaczcie zresztą sami. Filmik poniżej ilustruje to najlepiej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : huffingtonpost.com

Reply