Tak wygląda Fukushima pięć lat po przejściu tsunami, które zniszczyło reaktor w elektrowni atomowej (21 zdjęć)

Człowiek z siłami natury i jej żywiołów nie wygra. Świat co jakiś czas przekonuje się o tym bardzo boleśnie, gdy poszczególne jego regiony nawiedzają trzęsienia ziemi, powodzie, fale tsunami czy huragany.

Jedna z najgorszych w skutkach katastrof naturalnych miała miejsce w marcu 2011 roku, kiedy to potężna fala tsunami przetoczyła się przez japońskie wyspy. Trzęsienie ziemi, mające miejsce na dnie Oceanu Spokojnego, wywołało powstanie morderczych fal, które średnio miały po 10 metrów wysokości, ale odnotowano też fale prawie 30 metrowe. Kiedy woda dotarła do wybrzeży Japonii, niszczyła wszystko na swojej drodze, w tym elektrownię atomową Fukushima.


tsunami-pas


Elektrownia Fukushima była wyposażona w różne zabezpieczenia chroniące obiekt przed katastrofami naturalnymi, m.in. przed tsunami czy trzęsieniem ziemi. Niestety mur ochronny okazał się za niski w stosunku do potężnych fal tsunami, dlatego woda wdarła się wgłąb lądu, niszczą reaktory jądrowe, w wyniku czego doszło do skażenia okolicznych terenów, które jeszcze przez lata postaną niezamieszkane.

Oto 21 zdjęć wykonanych w Fukushimie pięć lat po tragedii, które są jaskrawym przypomnieniem stopnia zniszczeń i cierpień, jakich doświadczyli w tym czasie Japończycy.

1. Japoński personel bezpieczeństwa do dziś sprawdza ludzi w poszukiwaniu oznak promieniowania

110


2. W tym sklepie muzycznym panuje teraz już tylko przejmująca cisza

22


3. Niegdyś oblegane sklepy dziś porastają pajęczyny

Więcej zdjęć znajdziecie na pozostałych pięciu stronach naszej galerii. 

31

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : unbelievable-facts.com

Reply