Uważasz, że po wzięciu prysznica lub kąpieli jesteś czysty i wolny od bakterii? Jeśli do mycia użyłeś gąbki, to niestety tak nie jest

Syntetyczną gąbkę należy zastąpić gąbką z włókien dyni. Jest to produkt naturalny, przyjemny w kontakcie ze skórą i odpowiedni dla alergików, bo nie zawiera chemii i barwników, tak jak syntetyczne gąbki. Taką naturalną gąbkę o wiele łatwiej wypłukać, a więc liczba osiadających na niej bakterii jest mniejsza.

Niezależnie jednak od tego, czy ktoś ma gąbkę syntetyczną czy naturalną, to musi o nią szczególnie dbać. Po pierwsze dokładnie wypłukiwać z niej kosmetyki i wykręcać ją po myciu. Po drugie nie zostawiać jej na wannie. Po trzecie suszyć ją poza łazienką, najlepiej w chłodnym, suchym i przewiewnym miejscu.

Kropką nad „i” właściwego użytkowania gąbek i myjek kąpielowych, jest ich częsta wymiana. Należy to robić tak często, jak się wymienia ręczniki, czyli raz w tygodniu (góra co 10 dni). Wielu osobom wydaje się to za często, ale używanie jednej gąbki czy myjki przez tygodnie, a nawet miesiące sprawia, że żyje na niej nawet 40 razy więcej bakterii niż na desce klozetowej!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : littlethings.com

Reply