Nikt tak jak on nie potrafił pisać o miłości, przemijaniu i wewnętrznych rozterkach człowieka. Oto najlepsze cytaty Gabriela Garcíí Márqueza

Mądrość zaklęta w literaturze jest ponadczasowa.

Rozwój elektroniki sprawił, że ludzie zaczęli mniej czytać. Niestety spore grono młodych ludzi potrafi docenić korzyści płynących z lektury, a jest ich wiele, gdyż czytanie przede wszystkim rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poszerza horyzonty, ale także dostarcza emocjonalnych przeżyć i wzruszeń.

Jak zachęcić do czytania osoby, które nie przepadają za tą rozrywką? Polecić im naprawdę dobrą lekturę, która zaskoczy ich bogactwem treści i siłą wyrazu. Idealnie w takich sytuacjach sprawdzają się książki Gabriela Garcíí Márqueza.

Gabriel García Márquez przyszedł na świat 1927 roku w niewielkim kolumbijskim miasteczku Aracataca. Swoją zawodową karierę zaczął od pracy dziennikarza, a później poświęcił się pisaniu własnych książek. Jego dzieła pokochali zarówno czytelnicy, jak i krytycy. W 1982 roku Márquez został uhonorowany Nagrodą Nobla. Zmarł w kwietniu 2014 roku w Meksyku.

Márquez jest uważany na jednego z najlepszych twórców tzw. realizmu magicznego. Jego powieści są skarbnicą życiowej mądrości, dlatego jeśli macie braki w lekturze książek tego wybitnego pisarza, przygotowaliśmy dla Was sporą porcję cytatów pochodzących z jego najbardziej docenianych dzieł.

1. „Nic bardzie użytecznego nad wątpliwość w odpowiednim czasie” – O miłości i innych demonach

2. „W życiu publicznym trzeba nauczyć się panować nad strachem, w życiu małżeńskim trzeba nauczyć się panować nad wstrętem” –Miłość w czasach zarazy

Więcej cytatów znajdziecie na kolejnych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikipedia.org, wikiquote.org

Reply