Tristan Loescher zauważył, że huragan wplątał coś w jego sieci. Podczas oględzin odkrył, że jest to popularne zwierze, ale o gigantycznych rozmiarach

Tristan, jako człowiek związany z morzem wiedział, że homary mogą żyć nawet do 100 lat, a największy złowiony do tej pory ważył 44 funty (20 kilogramów), więc postanowił znalezione przez siebie zwierze wypuścić z oceanu, dając mu szanse na długie życie. Decyzja o zwolnieniu homara do wody ucieszyła wszystkich obserwujących jego oswobodzenie.

lobster-1

Homary to jedne z popularniejszych owoców morza, które goszczą na stołach całego świata. Występuje ich kilka rodzajów np. europejski lub amerykański (takiego właśnie znalazł Tristan). Nazwa homar pojawiła się w 1852 roku, a jej autorem był James Dwight Dan.

Homary amerykańskie żyją wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży USA i Kanady. Gatunek ten lubi głębokie i zimne wody, których dno jest pokryte skałami, zapewniającymi im schronienie przed drapieżnikami. Homary do nocni łowcy, którzy muszą strzec się ryb drapieżnych i samych siebie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thedodo.com, youtube.com, wikipedia.org

Reply