9 krytycznie zagrożonych gatunków zwierząt, których całkowite wyginięcie może skutkować zagładą całej ludzkości

Bezrefleksyjna dewastacja przyrody, prędzej czy później skończy się totalną katastrofą ekologiczną.

Wszystko ma w świecie swoje miejsce i pełni określone funkcje. Rośliny i zwierzęta tworzą ekosystemy, które wpływaj na klimat, a zatem i na życie na całym globie. Na pozór może się wydawać, że brak jednego czy dwóch gatunków nic nie zmieni, ale w rzeczywistości konsekwencje mogą być dramatyczne.

Utrzymanie równowagi w przyrodzie jest bardzo ważne, ale człowiek swoją działalnością bezustannie niszczy naturę i zmienia klimat. Eksploatacja zasobów naturalnych jest bardzo duża i z roku na rok zwiększa się powierzchnia terenów uprzemysłowionych, co doprowadza do zagłady istotnych gatunków.

Dla wielu osób abstrakcją jest to, że eliminacja pewnych zwierząt z naszej planety doprowadzi do ogólnoświatowego głodu i suszy. To nie są czcze słowa ekologów, ale naukowe fakty, dlatego już dziś warto zacząć zmieniać swoje przyzwyczajenia, by odciążyć Matkę Ziemię, np. zrezygnować z kupowania produktów z olejem palmowych, którego uprawa niszczy unikalne ekosystemy lasów deszczowych, czyli płuc Ziemi bez których świat spowije smog.

Już na kolejnych stronach znajdzie listę 9 gatunków zwierząt, które są zagrożone wyginięciem, a jeśli do tego dojdzie, skutki odczują wszyscy mieszkańcy Ziemi, od Los Angeles po Kamczatkę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : ranker.com

Reply