9 plemion, które mogą w niedługim czasie zniknąć z Ziemi

Globalizacja ma swoje plusy – coraz więcej ludzi ma dostęp do leków, wody i nowinek technicznych. Jednak sprawia też, że wszystko staje się takie same i zanika unikalność ludzi. W oddalonych zakątkach świata przetrwały jeszcze plemiona, dla których tradycja jest najistotniejszym elementem życia. Praktykują wiarę swoich przodków, ich zachowania i stroje. Niestety jest ich coraz mniej.

Jimmy Nelson, brytyjski fotograf postanowił odwiedzić miejsca, w których jeszcze żyją w plemionach. Na co dzień zajmuje się fotografowaniem gwiazd, tym razem jako modele wystąpili członkowie ginących plemion.1. Gorka – Papua Nowa Gwinea

Goroka to miasto w Papui, gdzie nadal mieszkają rdzenni mieszkańcy kultywujący tradycje przodków – wierzą w duchy i siły natury. Przez malowanie twarzy chcą zastraszyć wrogów. Co roku organizują „Gorka Show”, prezentując tradycyjne tańce i pieśni.

1

2


2. Huli Papua Nowa Gwinea

Mężczyźni z tego plemienia polują, a kobiety zajmują się zbieractwem. Także malują twarze, by straszyć wrogów. Robią peruki z własnych włosów, w które ozdabiają piórami rajskich ptaków.

3 4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : beforethey.com

Reply