Pomoc dla tego chłopca z Zespołem Downa przyszła w ostatniej chwili, inaczej matka zagłodziłaby go na śmierć! Zobaczcie, jak dziś wygląda

Miliony ludzi na całym świecie marzy o dziecku, ale przewrotny los sprawia, że potomstwo mają osoby, które kompletnie na rodziców się nie nadają.

Posiadanie dziecka to wielka radość, ale też ogromna odpowiedzialność, ponieważ rodzic jest zobowiązany opiekować się swoim potomkiem bez względu na wszystko. Niestety niektórzy dorośli nie są przygotowani na takie wyzwanie i dezerterują, gdy okazuje się, że dziecko rodzi się chore. Najczęściej tacy rodzice decydują się na oddanie dziecka do zakładu opieki lub pozostawiają je w szpitalu, ale czasem sytuacja przybiera inny, znacznie dramatyczniejszy bieg.

giovanni-eastwood-7

Jedną z częstszych wad genetycznych u ludzi jest Zespół Downa. Dzieci, które dotyka to schorzenie mają obniżoną percepcję poznawczą świata, nie potrafią się w nim zorientować i ocenić jego zagrożeń. Stopień niedorozwoju intelektualnego dziecka z Zespołem Downa może być różny od lekkiego do umiarkowanego, przez co potrzebują one w codziennym życiu nadzoru kogoś dorosłego. Opieki potrzebował też Giovanni Eastwood, cierpiący właśnie na Zespół Downa, ale matka przez chorobę kompletnie go odrzuciła i skazała na życie w męczarni.

Więcej o losach Giovanniego dowiecie się z kolejnych stron artykułu. 

giovanni-eastwood-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, youtube.com

Reply