Tymi 7 zasadami kierują się głupcy. Chyba nie chcesz być jednym z nich?

Niektóre zasady, którymi kierują się ludzie, powinny być zapomniane, nie zaś bezmyślnie powielane.

Bywa, że jaką z zasadę postępowania przyjmujemy bezrefleksyjnie, nie zastanawiając się, do czego może to doprowadzić. Każdy ma jakieś przekonania, którymi się kieruje i które definiują jego spojrzenia na świat i postępowanie. Czasami te zasady sprawiają, że wychodzą na głupców. Każdy człowiek się myli, ma kłopoty i nie raz wychodzi na niezbyt bystrego.

Jednak kiedy będziesz trzymać się poniższych zasad, z pewnością wyjdziesz na głupca. Oto one:

1. Bądź kategoryczny

Odrzucaj poglądy innych i uważaj, że tylko ty masz rację. Nie przyjmuj czyjejś argumentacji, nie staraj się nawet zakładać, że dwie osoby mogą mieć rację i różne spojrzenia na dany temat. Pewność, że ty i tylko ty masz rację, sprawia, że pokazujesz się jako człowiek ograniczony. Znany na świecie jest efekt Dunning-Krugera, który mówi o tym, że jeśli ktoś ma niskie kwalifikacje, to przecenia swoją wiedzę, fachowiec zaś będzie ją zaniżał.

Runt Of The Web

2. Nie zapominaj i nie wybaczaj, analizuj latami

Nie przestawaj być wściekły na osobę, która kiedyś cię zawiodła czy zraniła. Pielęgnuj tę złość latami. Nie próbuj zastanowić się, co doprowadziło do tych wydarzeń. Nie zastanawiaj się, czy to, co się stało, było celowe czy nie. Czy nie była to zwykła prowokacja. Zamiast pomyśleć, że gniew, który odczuwasz, wyniszcza tylko ciebie, pielęgnuj go.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply