Widok gołębia z plecakiem zdziwił wszystkich, a jego zawartość sprawiła, że osłupieli

Przestępcy są bardzo sprytni i nie wahają się korzystać z zaskakujących rozwiązań, bo jeśli coś jest głupie, ale działa to nie jest głupie.

Mieszkańcy miasta nie kochają gołębi, stada tych wszystkożernych stworzeń żyją, gdzie tylko się da. Zwłaszcza w pobliżu budek z jedzeniem i miejsc, gdzie mogą kogoś naciągnąć na kilka okruchów. Z wielu miejsc są przeganiane, bo niestety niszczą elewacje i potrafią „ustrzelić” człowieka w najmniej odpowiednim momencie.

 

Jednak gołębie od wieków były ptakami, które pomagały ludiom w dostarczaniu informacji na duże odległości. Pierwsze wspomnienia gołębi jako kurierów pochodzą ze starożytnej Persji, Egiptu i Grecji. Bardzo polarne były także podczas I wojny światowej. Obecnie gołębie najczęściej są używane do zawodów sportowych i do wystaw.

 

Hodowcy gołębi wiedzą, że samica zawsze wróci do młodych, albo do jajek, a  samiec zawsze wróci do swojej partnerki. Dlatego można je wypuszczać nawet 1000 km od gniazda, a te i tak znajdą drogę. Oczywiście zdarza się, że gołąb nie dotrze do domu, kierując się polami magnetycznymi ziemi, zgubi drogę, coś go złapie, albo przeszkodą mu złe warunki atmosferyczne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply