„Ci ludzie zachowują się gorzej niż zwierzęta”. Instagramerzy utrudniają życie mieszkańcom znanych obiektów turystycznych.

Dla dobrego zdjęcia ludzie są w stanie zrobić naprawdę wiele.

Niektórzy ryzykują nawet życiem, wspinając się na wysokie budynki czy fotografując się na tle przejeżdżających pociągów. Świetnymi ujęciami chwalą się później w mediach społecznościowych. Im zbiorą więcej pochlebnych komentarzy, tym mają więcej śmiałych pomysłów na kolejne ujęcia. Grzechem by było nieprzywiezienie z wakacji jakiejś fantastycznej fotki. Tym bardziej, jeśli się jest w jakimś wyjątkowo urokliwym miejscu czy zwiedza się popularne atrakcje turystyczne.

"Ci ludzie zachowują się gorzej niż zwierzęta". Instagramerzy utrudniają życie mieszkańcom znanych obiektów turystycznych.

We wszystkim jednak trzeba mieć umiar. Również w robieniu i dodawaniu zdjęć. Nie wszyscy o tym pamiętają i gdy wybierają się w obce miejsca, zachowują się jak dzikusy. Mieszkańcy kultowych nieruchomości w Wielkiej Brytanii zlokalizowanych w Notting Hill, Londynie, Edynburgu i The Cotswolds mają dość turystów, którzy od kilku lat skutecznie utrudniają im życie. Turyści nie są niczym nowym w popularnych regionach kraju, ale wzrost popularności mediów społecznościowych sprawił, że instagramerzy dosłownie zalewają popularne obiekty w kraju. Wszyscy chcą mieć super zdjęcia w cudnej wsi Bibury czy znanej i bogatej dzielnicy Notting Hill.

https://www.instagram.com/p/BzV-iEkAP8i/?utm_source=ig_embed

Problem w tym, że zupełnie obcy ludzie fotografują się pod drzwiami ludzi, którzy ich tam nie zapraszali. Wkraczają na prywatne tereny i nie potrafią uszanować czyjejś własności. Mieszkańcy skarżą się, że turyści są hałaśliwi, chamscy i roszczeniowi. Wieszają się po balustradach ich domów i bez pytania pstrykają sobie fotki. Żeby zrobić dobre ujęcie, nadające się na Instagram, czasem trzeba wykonać kilkadziesiąt zdjęć, a jak dobrze wiadomo, na to trzeba czasu. Niekiedy przez kilka godzin stoją pod czyimś domem, a swoim zachowaniem zaburzają spokój mieszkańców.

https://www.instagram.com/p/BzGMoBBBIwN/?utm_source=ig_embed
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply